Open Space

2019-09-08

Duża, otwarta przestrzeń - nie w korporacji czy nowoczesnym biurowcu, a w Twoim domu. Trendy wnętrzarskie wciąż zmierzają ku połączonym pomieszczeniom, które mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. 

Standardem stało się już budowanie aneksów kuchennych w salonach. Jak jednak wygląda prawdziwe open space i jakie są jego zalety?

Dom open space

Mieszkanie open space - to duże i przestronne lokum, które nie posiada wydzielonych pomieszczeń. Jeszcze niedawno było to rozwiązanie spotykane głównie we wnętrzach, inspirowanych stylem loftowym. Coraz częściej jednak pojawia się także w innych aranżacjach, zarówno tych wybieranych przez osoby żyjące samotnie, jak i przez całe rodziny.

Open space daje ogromne możliwości aranżacyjne. Dużą przestrzeń możemy urządzić w jednym lub kilku stylach wnętrzarskich. Dzięki niemu, zyskujemy także większą powierzchnię użytkową oraz często - lepsze doświetlenie wnętrza.

Wydzielanie stref

Dobra organizacja mieszkania open space opiera się na wydzielaniu stref. Pozwala to na uzyskanie powierzchni nie tylko przestronnej, ale też maksymalnie funkcjonalnej. Przestrzeń wydzielamy ozdobnymi panelami, meblami czy nawet odpowiednio dobranym oświetleniem lub podłogą. W wysokich pomieszczeniach, doskonałym pomysłem jest zaprojektowanie antresoli z wygodną sypialnią, która pozwala oddzielić strefę dzienną od nocnej.

Dla kogo?

Mieszkania open space są doskonałe przede wszystkim dla osób, które dobrze czują się w dużych pomieszczeniach. Wybierają je w większości klienci o konkretnym pomyśle na wnętrze, nie bojący się łączenia stylów i odważnych aranżacji oraz lubiący często zmieniać wystrój.

Otwarta przestrzeń to także dobry wybór dla tych, którzy szukają tańszych i ekologicznych rozwiązań. Na open space minimalizują się straty ciepła, dzieki czemu mieszkanie jest bardziej energooszczędne. Dom bez wydzielonych pomieszczeń to także przestrzeń sprzyjająca rodzinom, które chcą spędzać razem czas.