Czy warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

2017-09-14

Sprzedaż, zakup, wynajem nieruchomości - to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Zazwyczaj towarzyszą jej stres, nieprzespane noce i poczucie zagubienia w dużej ilości ofert i prawnych kruczków. W łatwy sposób można jednak zapobiec tym negatywnym emocjom i bezproblemowo dopiąć transakcję na ostatni guzik! By mieć pewność, że inwestując setki tysięcy złotych nie popełniamy błędu - warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Jakie plusy daje nam zgłoszenie się do biura nieruchomości?

Bezpieczeństwo

Oferty znajdujące się w katalogu biura nieruchomości to jedynie lokale i grunty pewne i sprawdzone. Zdaniem przedstawiciela ds. wynajmu i sprzedaży jest sprawdzenie dla Ciebie, czy druga strona transakcji jest wiarygodna, a sama nieruchomość - ma uregulowaną sytuację prawną. Dzięki temu, dokonywana transakcja będzie stuprocentowo bezpieczna a Ty będziesz mógł spać spokojnie.

Spokój

Na każdym etapie sprzedaży, zakupu czy wynajmu, mogą pojawić się prawne i finansowe pytania - sprawdzony przedstawiciel będzie czekać, by udzielić na nie odpowiedzi. Do jego zadań należy wyszukiwanie nieruchomości odpowiadających Twoim potrzebom, a jeśli decydujesz się na sprzedaż lub wynajęcie swojego lokum - odpowiadanie za prezentację mieszkania w Twoim imieniu. Dzięki temu zyskujesz spokój ducha i więcej czasu dla siebie.

Rynek bez tajemnic

Zadaniem biura pośrednictwa jest doskonałe orientowanie się w prawach rządzących rynkiem. Jego pracownicy znają słabe i mocne punkty poszczególnych dzielnic miast, w których znajdują się oferowane przez nich nieruchomości. Przedstawiciel doskonale wie na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, najmie czy sprzedaży, o jakie szczegóły dopytać. Jego fachowa ocena pomaga spojrzeć na nieruchomość, w której jesteśmy zakochani, nieco bardziej trzeźwym okiem.

Negocjacje

Martwisz się, że nie posiadasz umiejętności negocjacyjnych? Nic nie szkodzi! Zadaniem przedstawiciela ds. wynajmu i sprzedaży jest uzyskanie dla Ciebie jak najlepszej oferty - niezależnie od tego, czy występujesz w charakterze sprzedawcy czy kupującego, najemcy czy wynajmującego. Biuro nieruchomości jest doskonale zorientowane w  aktualnych cenach na rynku, dzięki czemu pomaga osiągnąć kompromis nawet między najbardziej upartymi stronami transakcji.

Oszczędność czasu

Jeżeli próbujesz dokonać transakcji mieszkaniowej na własną rękę, zapewne szukasz interesujących ofert najmu i sprzedaży pomiędzy pracą a domowymi obowiązkami. Nie masz czasu na wykonywanie dokładnych porównań oraz analizowanie prawnych kruczków. Rynek nieruchomości działa bardzo prężnie i często oferta dopiero wystawiona - staje się niedostępna. Biuro nieruchomości może poświęcić swój czas w 100% Tobie, dzięki czemu szybciej znajdzie lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

Odpowiednia reklama

Aby zbyć bądź nabyć nieruchomość szybko i korzystnej cenie - potrzeba dobrej reklamy. Biuro nieruchomości sprawi, że o Twoim lokum dowie się jak największa liczba potencjalnych nabywców. Zapoznają się oni z umieszczonymi na stronie, profesjonalnie wykonanymi zdjęciami i opisami, które będą przedstawiać Twoją ofertę z najbardziej korzystnej strony. Dzięki reklamie, biuro pomoże Ci zmaksymalizować zysk oraz w najlepszy sposób wykorzystać potencjał Twojej nieruchomości. Transakcja zostanie również wykonana znacznie szybciej.

Urzędowe kruczki

Przy dokonywaniu transakcji mieszkaniowych, sen z powiek niejednokrotnie spędzają urzędowe sprawy. Sprawdzanie ksiąg wieczystych, przepisywanie mediów, kompletowanie niezbędnych dokumentów czy załatwianie kwestii sądowych z pewnością przerażą niejednego! Jednak jeżeli skorzystasz z pomocy biura nieruchomości, to jego pracownicy wykonają za Ciebie te obowiązki. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko wiele czasu, ale i zdrowia.

Jeżeli planujesz sprzedaż, wynajem bądź zakup mieszkania, domu czy gruntu - nie wahaj się! Skorzystaj z naszych usług, by szybko bezpiecznie i z maksymalnym zyskiem dokonać interesującej Cię transakcji.