5 pytań przed wyborem nieruchomości

2017-10-06

Zapewne wybór nieruchomości, którą planujesz wynająć lub zakupić, jest dla Ciebie stresującą decyzją. Jest tyle istotnych kwestii, które trzeba rozważyć! Aby pomóc Ci znaleźć idealne lokum, stworzyliśmy listę pięciu najważniejszych pytań, jakie należy sobie zadać przed wyborem mieszkania.

1. Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na nieruchomość?

Zanim w ogóle zaczniesz rozglądać się za nowym mieszkaniem, ustal ile pieniędzy możesz na nie przeznaczyć. Nie bierz przy tym pod uwagę jedynie ceny lokum! Jeżeli planujesz zakup z rynku pierwotnego - zrób kosztorys wykończenia i wyposażenia. Jeśli będziesz szukać mieszkania na rynku wtórnym, przemyśl ile możesz przeznaczyć na jego odświeżenie czy też ewentualny remont. Zastanów się także, jaką kwotę miesięcznie możesz płacić zaczynsz. Im dokładniej sprecyzujesz swój limit finansowy, tym szybciej pomożemy Ci znaleźć idealne lokum.

2. Dla kogo jest ta nieruchomość?

Szukasz nieruchomości dla dużej rodziny czy małej kawalerki dla jednej osoby? Czy nowe mieszkanie będą zamieszkiwali studenci, czy starsi ludzie? Pomyśl, na jakim piętrze będzie Ci się najwygodniej żyło przez najbliższe lata. Pamiętaj przy tym, że na różnych etapach życia, inne mieszkania wydają się nam być idealne. Powiedz nam, kto ma zamieszkać w Twoim - a pomożemy Ci dobrać lokum najlepiej odpowiadające potrzebom przyszłych lokatorów.

3. Jak dużej powierzchni potrzebujesz?

Na rynku można znaleźć nawet mieszkania mające 20 mkw. Jakiej wielkości Ty poszukujesz? Czy Twoje mieszkanie może posiadać skosy i mniejszą powierzchnię użytkową? A może ma być dwupiętrowe? Określenie przedziału metrażowego i ilości pokojów, pomoże nam szybciej znaleźć lokal dopasowany do Ciebie. Pamiętaj, by myśleć perspektywistycznie - jeśli planujesz w najbliższych latach powiększać rodzinę, może warto zastanowić się nad nieco większym metrażem?

Przemyśl, czy będziesz potrzebować podziemnego parkingu, piwnicy, balkonu czy komórki lokatorskiej. Pamiętaj, że w centrum dużego miasta prawdopodobnie będzie trudno postawić samochód, a dodatkowa przestrzeń na przechowywanie - może okazać się bardziej przydatna, niż sądzisz.

4. Gdzie ma znajdować się nieruchomość?

Zacznij oczywiście od sprecyzowania miasta. Następnie zastanów się, czy poszukujesz lokum w centrum, blisko atrakcji czy może na peryferiach - pełnych ciszy, spokoju i zieleni. Jeśli często wyjeżdżasz, może przydatna będzie bliskość obwodnicy?

Gdy już spodoba Ci się jakaś nieruchomość, obejrzymy z Tobą okolicę, w jakiej się znajduje. Sprawdzimy, czy są w niej punkty, na jakich Ci zależy - przedszkola, szkoły, sklepy czy kompleksy sportowe. Doskonale znamy Szczecin i jego okolice, dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć lokum w miejscu, w którym będzie żyło Ci się komfortowo.

5. Jaka jest sytuacja prawna nieruchomości?

Nikt nie chce kupić mieszkania z obciążeniami, lub o niejasnej sytuacji prawnej! Korzystając z naszych usług możesz być spokojny - upewnimy się, że transakcja będzie bezpieczna. Zdobędziemy wszystkie informacje dotyczące nieruchomości a następnie wyjaśnimy Ci tajemnicę każdego zapisu w dokumentach. Nie musisz przejmować się prawnymi kruczkami - Twoim zadaniem jest jedynie cieszenie się wymarzonym lokum.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci rozwiać wątpliwości, dotyczące istotnych kwestii, które trzeba rozważyć przed wyborem mieszkania. Jeśli nie to pamiętaj - jesteśmy zawsze gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania!