Jak zorganizować przeprowadzkę ze zwierzakiem?

2017-12-01

Przeprowadzka to czas trudny nie tylko dla osób, które są odpowiedzialne za pakowanie, przenoszenie, transportowanie i rozładowywanie rzeczy. Jeżeli jesteś właścicielem zwierzaka zapewne wiesz, że przenosiny są stresujące także dla niego - nieznane otoczenie może prowokować niebezpieczne zmiany w zachowaniu, choroby oraz inne nieprzyjemności. Jak pomóc swojemu pupilowi zaklimatyzować się w nowym miejscu?

Siła spokoju

Doskonale wiesz, że Twój zwierzak wyczuwa targające Tobą emocje. Jeżeli dopadną Cię stres i niepokój - zacznie denerwować się razem z Tobą. Dlatego warto od samego początku transakcji pilnować bieżącego dokonywania niezbędnych formalności oraz kompletowania wszystkich dokumentów. W zachowaniu spokoju pomoże także wcześniejsze planowanie kolejnych kroków przeprowadzki - zorganizowanie kartonów do pakowania, transportu i odpowiedniego momentu przekazania kluczy do nowego miejsca. Jeżeli chcesz, żeby Twój zwierzak dobrze zniósł przeprowadzkę - stwórz do tego odpowiednią atmosferę.

Słodkie wspomnienia

Żeby nieco uspokoić zwierzaka w nowym domu, spędzaj z nim możliwie najwięcej czasu. Możesz mu nieco dogodzić, dając do jedzenia ulubione przysmaki. Przy przeprowadzce, nie zapomnij ulubionych rzeczy swojego zwierzaka - kocyków, legowisk czy zabawek. Nawet jeśli ostatecznie chcesz usunąć je z nowego domu czy mieszkania, poczekaj z tym. Zapach zachowany w tych przedmiotach, ułatwi Twojemu pupilowi oswojenie się z nowym miejscem.

Przeprowadzka z psem

Pies - wierny przyjaciel człowieka dobrze zniesie przeprowadzkę, jeżeli będzie blisko swojego pana. Pamiętaj, że Twój pupil ma uregulowany czas dnia - śpi, je i spaceruje o określonych godzinach. Staraj się nie zaburzać harmonogramu psa i w miarę możliwości, zaprowadź go wcześniej do nowego lokum, by mógł się z nim zapoznać.

Przeprowadzka z kotem

Kot to zwierzak, który traktuje swoje mieszkanie jako własne terytorium. Rzadko je opuszcza - a jeśli już to na smyczy, bądź na wizytę u weterynarza. Dlatego stres przy przeprowadzce bywa dla niego bardzo dotkliwy - przecież wszystko inaczej pachnie i wygląda!  Staraj się spędzić ze swoim kotem jak najwięcej czasu w nowym lokum - inaczej może stać się agresywny i stronić od kontaktu z Tobą.

Inne zwierzęta

Podczas przeprowadzki nie zapominaj o potrzebach swoich rybek, ptaków czy gryzoni. Większość z nich także będzie zestresowana zmianą otoczenia. Poza tym, transport terrarium czy akwarium wymaga od Ciebie większej organizacji - niekiedy zmusza nawet do zaangażowania specjalistów. Żeby uniknąć niepotrzebnego stresu, przemyśl kwestię przeprowadzki odpowiednio wcześniej.

W Golden Hawk pomagamy Ci cieszyć się Twoim nowym domem bez stresu - za Ciebie pilnujemy wszystkich formalności. Dzięki temu Ty i Twój pupil będziecie mogli przeprowadzić się szybko i komfortowo.