Mieszkanie o nieregularnym kształcie

2017-12-28

Myśląc - mieszkanie, widzisz zapewne rzut wydzielonych prostokątnych, ewentualnie kwadratowych pomieszczeń. Tak rozplanowana nieruchomość jest zazwyczaj w oczach potencjalnego kupca najbardziej ustawna i najłatwiejsza do urządzenia. Mało kto decyduje się na zakup mieszkania niestandardowego uważając, że to duże ryzyko - lokale pełne skosów czy pomieszczeń o nietypowych kształtach potrafią być przytłaczające. A szkoda! Zobacz, jakie zalety mają nieruchomości o nieregularnym kształcie.

Niższa cena

Deweloperzy, pośrednicy sprzedaży nieruchomości oraz sami właściciele zdają sobie sprawę z tego, że najprostsze do urządzenia i przez to - najbardziej przyciągające klientów, są mieszkania o klasycznym i regularnym kształcie, z pomieszczeniami na planie kwadratów lub prostokątów. Dlatego też, ceny lokali nietypowych są zawsze niższe i pozwalają zaoszczędzić kwotę, którą możesz przeznaczyć na urządzenie swoich czterech ścian. Jeżeli kupujesz nietypowe mieszkanie pamiętaj, że masz szansę wynegocjować naprawdę korzystną cenę!

Większa dostępność

Każdy z nas wie, jak wygląda teraz rynek nieruchomości, szczególnie w dużych miastach - mieszkania deweloperskie sprzedawane są zazwyczaj już na pierwszym etapie budowy, a najlepsze lokale na rynku wtórnym, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dlatego nieeliminowanie ze swoich poszukiwań nieruchomości o nietypowym kształcie może znacznie zwiększyć Twoje szanse na znalezienie wymarzonych czterech kątów szybciej.

Dom jedyny w swoim rodzaju

Pewnie też nierzadko masz wrażenie, że nowe mieszkania Twoich znajomych wyglądają zaskakująco podobnie do siebie. Wyjęte z katalogów IKEA meble, podobny rozkład pomieszczeń i takie same aranżacje. Chcesz się spośród nich wyróżnić?

Kupując mieszkanie o nieregularnym kształcie zyskujesz nietypową i jedyną w swoim rodzaju przestrzeń. Możesz w oryginalny sposób zagospodarować skosy, kanty czy całe pomieszczenia, grać światłem oraz bawić się dodatkami, które podkreślą wyjątkowy charakter Twoich czterech ścian. Boisz się, że nie znajdziesz pasujących do mieszkania mebli? W sklepach jest tak szeroki wybór wyposażenia, że na pewno odszukasz coś pasującego do Twoich pomieszczeń. Poza tym, zawsze możesz zdecydować się na meble na wymiar. 

Jeżeli zechcesz - pomożemy Ci wyszukać na rynku nieruchomości nietypowe i jedyne w swoim rodzaju perełki, w których stworzysz niepowtarzalne aranżacje i urządzisz dom swoich marzeń.