2018-09-19
Wrzesień to czas, kiedy na rynek nieruchomości pełną piersią wkraczają studenci. Wiele osób boi się wynająć swoje cztery ściany przedstawicielom tej grupy. Obawiają się zniszczeń, opóźnień w regulowaniu płatności oraz zepsutych relacji z sąsiadami. My jednak uważamy, że sprawdzony i odpowiedzialny student - to idealny najemca! Dlaczego?
Pewność wynajmu
Dla studenta wynajem mieszkania jest zazwyczaj dużym obciążeniem finansowym. Konieczność wpłaty kaucji, dojeżdżania do wybranego miasta na oglądanie nieruchomości czy wreszcie przeprowadzki - dla “młodego dorosłego” jest nie lada wyzwaniem. Dlatego chcąc zminimalizować koszta, student z chęcią pozostanie “wierny” wybranemu mieszkaniu i zostanie w nim na lata - przez okres studiów oraz początki pracy zawodowej. I choć najemca może niekoniecznie chcieć spędzać wakacje w mieście w którym studiuje - w wielu przypadkach zgodzi się na to, by przez okres letni uiszczać niższe opłaty, lub zabrać swoje rzeczy, by najemca mógł skorzystać z opcji wynajmu krótkoterminowego turystom.
Większy zarobek
Mieszkanie, które jest przeznaczone dla studentów, najlepiej wynajmować “na pokoje”; jedno- lub dwuosobowe. W ten sposób możesz zarobić nawet dwukrotność tego, co normalnie otrzymasz za najem całej nieruchomości. Czasem wykonanie prostego remontu - np. postawienie gipsowej ścianki, oddzielającej salon od kuchni, może zwiększyć Twój zarobek o kilkaset złotych miesięcznie.
Niższe koszty urządzenia
Student jest osobą, która zazwyczaj spędza w mieszkaniu mało czasu. Nie liczy także na zbędne luksusy. Czysty pokój wyposażony w łóżko, biurko i szafę większości osób uczących się w zupełności wystarczy. Nie musisz także inwestować w ozdoby czy drogie sprzęty AGD - studentowi wystarczy lodówka, kuchenka i mikrofalówka!
Idealne dla właścicieli dużych mieszkań
Rodziny niechętnie wynajmują duże mieszkania, ze względu na wysokie opłaty. Kilkupokojowa nieruchomość w kamienicy w centrum lub w okolicy uczelni wyższych to jednak idealna przestrzeń dla studentów! Młodzi dorośli chętnie wynajmują mieszkania “grupkami”, ze swoimi znajomymi - nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem chętnych nawet na pięciopokojowe mieszkanie.
Na koniec chcemy dodać, że mimo utartej opinii, nie każdy student to nieszanujący cudzej własności imprezowicz. Wiele osób szuka spokojnego miejsca do nauki, odpoczynku i kulturalnych spotkań ze znajomymi. Jeśli jednak obawiasz się wynająć swoje mieszkanie studentom - wiedz, że dobrze skonstruowana umowa najmu zabezpieczy Cię przed finansowymi stratami.