Trendy wnętrzarskie 2019

2018-12-21

Już za kilka dni powitamy nowy rok! W każdej branży oznacza to zrobienie miejsca dla nowych trendów.  Jeśli w 2019 roku planujesz odświeżenie swoich czterech ścian, generalny remont lub zakup nowej nieruchomości - zobacz, co będzie królowało w aranżacji wnętrz. Może się zainspirujesz?

Co będzie modne w aranżacji wnętrz w 2019 roku?

Kolory - delikatne pastele i mocne akcenty

W nadchodzących miesiącach królować będą kolorowe wnętrza - biel i szarości zdecydowanie zejdą na drugi plan. Najmodniejsze w roku 2019 będą pastele - w szczególności piękny, intensywny błękit. Mają one stanowić tło dla innych kolorów - szmaragdowej zieleni, brudnego różu czy barwy karmelowej. Według Pantone, kolorem nadchodzącego roku zostanie natomiast delikatny i ciepły koral. Jedno jest pewne - rok 2019 to koniec wnętrzarskiej kolorystycznej nudy! Moc barw ma być widoczna nie tylko na ścianach, ale także sufitach i w dodatkach, które wprowadzisz do swoich czterech ścian.

Meble - delikatne obłości

Zaokrąglone krzesła, stoliki i ławy kawowe - pachnie latami 70.? Zdaniem projektantów, obłości wrócą do łask w 2019 roku. W porównaniu z wciąż modnymi metalowymi i drewnianymi nóżkami mebli, da to niezwykle ciekawą i lekką kompozycję, która podkreśli wnętrze, nie dominując go.

W 2019 roku zapanuje również moda na dawanie drugiego życia starym meblom! Meble w stylu vintage oraz antyki będą doskonałym dodatkiem zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do tych utrzymanych w bardziej klasycznym stylu.

Style - bohoo, art deco, rustic coasts

W roku 2019 mają królować trzy style wnętrzarskie:

- bohoo - czyli naturalne materiały, etniczne wzoru i kolory ziemi. Dodatki w tym stylu idealnie wpasują się w modne w nadchodzącym roku pastelowe wnętrza,

- rustic coasts - najmodniejszy kolor roku 2019 czyli głęboki błękit znajdzie swoje miejsce we wnętrzach w stylu rustic coasts. Ich stylistyka jest inspirowana nadmorskim krajobrazem. Znajdziesz tam błękity, żółcie oraz naturalne materiały,

- art deco - równowaga, symetria, prostota i posiadanie wyłącznie przedmiotów użytkowych (które mogą być piękną dekoracją!) to kwintesencja art deco. W roku 2019 dodatki w tym stylu mają królować we wnętrzach.

Dekoracje - kamień, drewno i wiklina

W roku 2019 nadal najmodniejsze będą naturalne dodatki do mieszkania. Wiklinowe kosze, drewniane (bogato usłojone) stoliki i rafia doskonale wpasują się we wnętrzarskie trendy najbliższych 12 miesięcy. Jeśli natomiast chodzi o blaty czy kafelki, nadal królować będzie kamień.

Hand made

Rok 2019 stawia na wnętrzarską niepowtarzalność! Twoje cztery ściany zyskają indywidualnego i niebanalnego charakteru, gdy ozdobisz je dodatkami wykonanymi przez Ciebie i Twoich najbliższych. Własnoręcznie zrobione ceramiczne miseczki, wiklinowe koszyczki czy dywaniki ze sznurka będą wnętrzarskimi hitami 2019 roku.

Co sądzisz o wnętrzarskich trendach na rok 2019? Czy któryś z nich zainspirował Cię do zmian w Twoich czterech ścianach?