Dlaczego nikt nie chce kupić Twojego mieszkania?

2019-02-08

Wystawiając mieszkanie na sprzedaż, liczysz na szybki zastrzyk gotówki. Tymczasem telefon milczy jak zaklęty. Dlaczego nikt nie interesuje się Twoją ofertą? Przedstawiamy trzy najczęstsze powody.

Brak czasu

Sprzedaż nieruchomości jest procesem czasochłonnym. Wymaga zrobienia ładnych zdjęć, napisania ciekawego i wyczerpującego ogłoszenia oraz umieszczenia go na dostępnych portalach. To jednak dopiero początek - ofertę trzeba promować, wyróżniać i stale kontrolować jej pozycję. Następnie odbierać telefony, rozmawiać z potencjalnymi nabywcami i odpowiadać na ich liczne pytania. Dopiero potem przychodzi czas na prezentację nieruchomości - często w godzinach porannych, późnym wieczorem lub w niedzielę. Oglądanie mieszkania trwa długo - potencjalny kupiec chce poznać jego wady, zalety i przekonać się, czy stworzy w nim swój wymarzony dom.

Sprzedaż nieruchomości to proces, który wymaga Twojego 100% zaangażowania. Czy masz na to czas?

Wygórowana cena

Aby ustalić odpowiednią cenę nieruchomości należy kierować się przede wszystkim solidną analizą rynku. Mieszkania znajdujące się w jednym mieście, urządzone w podobnym standardzie ale zlokalizowane w innych dzielnicach - potrafią znacząco różnić się ceną. Zawyżenie kwotę za jaką chcesz sprzedać nieruchomość wystraszy potencjalnego kupca i zniechęci go do kontaktu z Tobą. Z drugiej strony, zaproponowanie niskiej ceny może zostać odebrane równie źle - osoba oglądająca Twoje ogłoszenie uzna, że mieszkanie posiada ukryte wady. Dlatego przed podaniem w ogłoszeniu konkretnej kwoty, najlepiej zasięgnąć porady fachowca albo dogłębnie przeanalizować rynek.

Ustalanie wygórowanej ceny nie ma sensu - tylko opóźnia sprzedaż nieruchomości. Nie zapominaj, że aby dobrze zarobić na mieszkaniu, potrzebna jest umiejętność negocjacji - to nią możesz najwięcej zyskać!

Kwestie prawne

Większość potencjalnych nabywców Twojej nieruchomości nie ma pojęcia o kwestiach prawnych związanych z posiadaniem nieruchomości. Jeśli Twoje mieszkanie jest przedmiotem współwłasności, jest obciążone hipoteką bądź ustanowiona jest na nim służebność osobista - jego skomplikowana sytuacja odstrasza kupców. Osoba doświadczona w sprzedaży nieruchomości pomoże Ci naprostować trudną sytuację prawną lub - jeśli nie będzie to możliwe - rozwieje wszystkie wątpliwości potencjalnego nabywcy i pokaże mu, że zakup Twojego mieszkania jest bezpieczną transakcją.

Chcesz zwiększyć szanse na szybką sprzedaż Twojego mieszkania? Zgłoś się do nas!